Piesku.pl

Rasy psów

Owczarek pikardyjski – cena, charakter, rasa, szczeniaki

Owczarki pikardyjskie jako w miarę jednorodna grupa psów są znane od dziewiątego wieku. Nie wiadomo jednak jak wcześniej wyglądała ich linia rozwojowa. Jednolity wzorzec pochodzi z lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Zdjęcie znalezione na cafeanimal.pl

Zdjęcie znalezione na cafeanimal.pl

Dawniej owczarki pikardyjskie były strażnikami stad, dziś, jeśli stróżują to raczej przy domach, ale i tak najczęściej pojawiają się jako psy rodzinne.

Są, co jest w przypadku owczarków niezbyt częste, cierpliwe i tolerancyjne wobec dzieci. W stosunku do obcych podchodzą z rezerwą, ale jednak znacznie mniejszą niż można to zaobserwować u większości innych owczarków. Chętnie się uczą, ale najlepsze wyniki daje trening przez zabawę, ponieważ owczarki pikardyjskie szybko się nudzą monotonnym wykonywaniem powtarzanych komend. Są energiczne i towarzyskie, bardzo rzadko przyjmują postawę dominującą a agresja u dobre ułożonych owczarków pikardyjskich w zasadzie nie występuje.

Mają spore zapotrzebowanie na ruch, chętnie biegają przy rowerach. Są niezbyt szczekliwe, więc jeśli ktoś może im zapewnić odpowiedni dla nich poziom aktywności fizycznej to nie będą się źle czuły w mieszkaniu, którego dodatkowo przypilnują pod nieobecność właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme