Piesku.pl

Rasy psów

King Charles Spaniel – cena, hodowla, szczeniaki, rasa

King Charles spaniel to znana od połowy dziewiętnastego stulecia rasa angielskich psów do towarzystwa, zwanych także English Toy Spaniel. Przedstawiciele tej rasy dorastają do około trzydziestu dwóch centymetrów w kłębie i mają posturę charakterystyczną dla spaniela.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Sierść jest dwuwarstwowa, ale podszerstek umiarkowanie gęsty i raczej krótki, podczas gdy sierść okrywowa jest długa, na grzbiecie prosta, poza tym wykazująca tendencję do falowania. Dopuszcza się cztery efektywne odmiany barwne: black and tan, prince charles (tricolor), blanheim i ruby.

King Charles Spaniel to żywiołowe, aktywne i ciekawskie psy. Uczą się niezbyt szybko i niechętnie wykonują niektóre z komend. Bardzo silnie związane ze swoim właścicielem nie potrzebują poleceń, żeby iść za nim krok w krok. Bardzo źle znoszą samotność, nawet najbardziej krótkotrwałą. King Charles Spaniel to psy, które niewłaściwie prowadzone mają tendencję do złośliwości i zaciętości, ale problemy te nie występują u dobrze ułożonych psów. Za dobrą tresurę odwdzięczają się wdzięcznością, posłuszeństwem i przywiązaniem. Psy te nie mają wielkich wymagań ruchowych, natomiast nieustannej pielęgnacji wymaga ich sierść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme