Piesku.pl

Rasy psów

Psy Bullmastiff – hodowla, charakter, opis rasy

Psy rasy bullmastiff klasyfikowane są do grupy psów molosowatych w typie dogowatym. Powstały na skutek krzyżowania dwóch ras molosów angielskich: buldoga i mastiffa. Psy te wywodzą się z Wielkiej Brytanii.

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Bullmastiff to pies wysoki. Jego średni wzrost to od sześćdziesięciu czterech do sześćdziesięciu dziewięciu centymetrów w kłębie. Może osiągać średnią masę od pięćdziesięciu do pięćdziesięciu dziewięciu kilogramów. Sierść tego psa jest krótka, gładka, miękka w dotyku. Łatwo jest ją pielęgnować, ponieważ nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, na przykład strzyżenia. Umaszczenie występuje w wariantach: płowym, pręgowanym lub rudobrązowym. Zazwyczaj na pysku występuje czarna maska. Dopuszczalnym jest białe zaznaczenie na piersi.

Pies ten jest zwierzęciem spokojnym, zrównoważonym i odważnym. Są to cechy, które czynią go doskonałym stróżem i obrońcą. Bardzo dobrze chroni rodziny i swojego terytorium. Powinien być prowadzony przez osobę zrównoważoną i konsekwentną. Wobec dzieci tolerancyjny, natomiast ma tendencję do przejmowania dominacji nad innymi psami. A więc należy mocno zastanowić się nad zakupem zwierzęcia tej rasy, jeżeli posiadamy już jakiegoś pupila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme