Piesku.pl

Rasy psów

Pies Szpic japoński

Szpice japońskie są rzadko spotykane, ale równocześnie niezwykle charakterystyczne. Te niewielkie, bo dorastające trzydziestu- czterdziestu centymetrów psy wyróżniają się przede wszystkim idealnie białym umaszczeniem i gigantyczną, w stosunku do ich wielkości, kitą uniesionego ogona.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Są dość hałaśliwe i ruchliwe, pełne energii, niezbyt cierpliwe, ale bardzo chętne do zabawy. Bywają złośliwe i zadziorne, ale odpowiednia tresura pozwala nad nimi zapanować. Hodowane są jako psy rodzinne i do towarzystwa, ale niektóre z nich zdradzają tendencję do włóczęgostwa, jeśli w otoczeniu nie ma żadnych ciekawych zajęć.

Są bardzo ufne i chętnie przebywają w pobliżu innych zwierząt, lubią dzieci, choć nie przesadnie. Jeśli coś im się nie spodoba, obwieszczają to charakterystycznym szczekaniem. Łatwo sobie jednak zapewnić spokój- wystarczy zapewnić szpicowi japońskiemu odpowiednio duża ilość ruchu a stanie się potulny jak baranek, cierpliwy i układny jak nigdy wcześniej. Jest to po prostu pies, który musi postawić na swoim i nie jest to układ dominacji, ale po prostu konieczność zaspokojenia podstawowych potrzeb tego małego, śnieżnobiałego wszędobylskiego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme