Piesku.pl

Rasy psów

Pies Shiba inu – cena, hodowla, opis rasy, szczeniaki

Shiba inu, czyli po prostu shiba, jest japońskim psem dorastającym około czterdziestu centymetrów przy masie zbliżonej do dziesięciu kilogramów. Początkowo rasa ta była hodowana z myślą o wystawianiu ptactwa oraz polowania na dziki, obecnie polowania z wykorzystaniem przedstawicieli tej rasy są rzadkością, a rasa stała się niemal wyłącznie reprezentacyjna.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Preferuje się umaszczenie rude lub czerwone, dopuszczalne są białe znaczenia na łapach. Sierść jest szorstka i twarda, podszerstek miękki. Na ogonie sierść znacznie dłuższa niż na pozostałych częściach ciała.

Z natury shiba są psami łagodnymi i spokojnymi, jednak w najmniej spodziewanych momentach odzywa się u nich instynkt łowcy, więc rozsądniej jest nie spuszczać ich ze smyczy. Doskonale biegają, świetnie sprawdzają się jako towarzysze biegaczy i rowerzystów, a wcale nie gorzej jako psy stróżujące, ponieważ do obcych podchodzą z należytą rezerwą, a do „swoich” z całkowita ufnością i oddaniem. Jeśli walczą to są odważne i pełne poświęcenia, ale nigdy nie bywają agresywne ani złośliwe. Tresura nie jest trudna, ale wymaga cierpliwości, zwłaszcza że shiba jako psy myśliwskie niechętnie przyjmują niektóre komendy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme