Piesku.pl

Rasy psów

Pies Podenco kanaryjski – hodowla, szczeniaki, opis rasy

Podenco kanaryjski jest psem pierwotnym z Wysp Kanaryjskich, choć jego przodkowie prawdopodobnie przybyli w te okolice z Azji Mniejszej za pośrednictwem Greków. Są to psy średniej wielkości, o charakterystycznej budowie, pozbawione tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej, przez co z doskonale widocznymi żebrami. Podenco były używane jako psy stróżujące i obronne, co do dziś jest możliwe, aczkolwiek rasa ta jest prawdziwie unikatowa.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Ich charakter wymaga od przewodnika sporego doświadczenia, ponieważ nie są łatwe w prowadzeniu, a najmniejszy błąd w trakcie tresury może doprowadzić do pojawiania się napadów agresji. Psy te bardzo kiepsko znoszą towarzystwo innych zwierząt, w stosunku do których mogą być agresywne. Nie znoszą hałasu i zamieszania, które również powodują agresję. Są typowymi psami jednego pana, wierne, ale uparte i nie zawsze posłuszne.

Sierść jest krótka, ale gęsta i miękka. Preferowane jest umaszczenie w różnych odcieniach czerwonego, od pomarańczowego do mahoniu oraz białe, a także dowolne dwubarwne kombinacje. Umaszczenie typu tricolor należy traktować jako wadę.

Psy te mają olbrzymie zapotrzebowanie na ruch, stąd właściwie nie są trzymane jako psy domowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme