Piesku.pl

Rasy psów

Pies Łajka zachodniosyberyjska – hodowla, opis rasy

Łajka zachodniosyberyjska jest mniej więcej o pięć centymetrów niższa od swojej wschodniosyberyjskiej krewniaczki i osiąga masę do dwudziestu pięciu kilogramów.

Podszerstek jest miękki i gęsty a sierść okrywowa stosunkowo długa, przylegająca, ułożona równolegle do ciała. Charakterystyczne jest występowanie włosów pomiędzy palcami. Umaszczenie jest dopuszczalne bardzo różnorodne.

Zdjęcie znalezione na Sprzedajemy.pl

Łajka zachodniosyberyjska jest psem bardzo wrażliwym i zrównoważonym. Nie znosi agresywnej tresury, sama zresztą tez nie bywa agresywna, a jeśli już to tylko w stosunku do innych psów a i to jako efekt błędów w szkoleniu. W stosunku do obcych nie jest zbytnio nieufna, ale też nie pochodzi do obcych z nadmierną ufnością. Kiepsko sprawdza się jako pies stróżujący. Bardzo silnie przywiązuje się do właściciela. Choć nauczenie łajki poszczególnych komend nie jest specjalnie trudne, o tyle wyegzekwowanie ich prawidłowego wykonania może się niekiedy okazać niemożliwe, ponieważ jest to piec tyle samodzielny co bardzo uparty i niepokorny.

Łajka zachodniosyberyjska nie jest specjalnie popularną rasą, choć prawdopodobnie najbardziej popularną ze wszystkich łajek. Jej temperament sprawia, że nie jest to pies pasujący do warunków miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme